Plakett Kina 1900-tal

Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal
Plakett Kina 1900-tal

Klubbat för:

5 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, rektangulär form, dekor av fenixfåglar vid trädgårdsklippa, kalligrafi, kalligrafi, 39x25 cm, monterad i träställning

Zustandsbeschreibung

Nagg

910265

2021-04-30