Bordslampa s.k. Bouillotte
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, s.k. Bouillotte, empirestil, 1800-talets mitt, mässing, bottenplatta i marmor, grönlackerad plåtskärm, för fyra ljus, höjd ca 63 cm
Smärre bruksslitage, nagg på bottenplattans underkant, små stearinrester.
910373
2021-04-30