Bordslampa s.k. Bouillotte

Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte
Bordslampa s.k. Bouillotte

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSLAMPA, s.k. Bouillotte, empirestil, 1800-talets mitt, mässing, bottenplatta i marmor, grönlackerad plåtskärm, för fyra ljus, höjd ca 63 cm

Smärre bruksslitage, nagg på bottenplattans underkant, små stearinrester.

910373

2021-04-30