Slaglåspistoler

Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler
Slaglåspistoler

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, 1 par, svenska, 1800-talets mitt, oktagagonalt kammarstycke, stock i björn med mässingbeslag, längd ca 34 cm

Ingår i specialauktion Vapen

Slitage, skadad hane, limning, ett beslag senare.

910391

2021-05-30