Wilhelm Kåge Gustavsberg Argenta

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

WILHELM KÅGE, "Argenta", fat, Gustavsberg, stengods, glaserad med målad silverdekor, dekor av krigare, märkt Gustavsberg Kåge 909, diameter ca 26 cm

Smärre slitage, obetydliga trådkrackelyrer

910407

2021-05-03