Wilhelm Kåge Gustavsberg Argenta
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
WILHELM KÅGE, "Argenta", fat, Gustavsberg, stengods, glaserad med målad silverdekor, dekor av krigare, märkt Gustavsberg Kåge 909, diameter ca 26 cm
Smärre slitage, obetydliga trådkrackelyrer
910407
2021-05-03