Ytterfoder Gustavsberg ett par

Klubbat för:

1 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

YTTERFODER, sekelskiftet 18/1900, porslin, Gustavsberg, med hänklar och fot, handmålad dekor föreställande sommar resp. vinter, höjd ca 19,5 cm

Zustandsbeschreibung

Krackelyr, smärre missfärgningar, övermålad fotringsnagg på "vinter"

910486

2021-04-30