Ljuskrona Oscariansk

Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets andra hälft, bronserad och formgjuten, åtta ljusarmar med prismor, höjd ca 70 cm, diameter 75 cm.

Ytslitage efter ålder, skador, böjda delar samt senare delar, elen ej funktionstestad.

910574

2021-05-15