Ljuskrona Oscariansk
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets andra hälft, bronserad och formgjuten, åtta ljusarmar med prismor, höjd ca 70 cm, diameter 75 cm.
Ytslitage efter ålder, skador, böjda delar samt senare delar, elen ej funktionstestad.
910574
2021-05-15