Carl Malmsten Lilla Åland 4 stolar

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CARL MALMSTEN, "Lilla Åland", stolar, 4 st, för Stolab, samtida, modellen ursprungligen formgiven 1942, stomme i massiv oljad ek, brännmärkta undertill, sitthöjd ca 44 cm
Skador: Smärre slitage

Smärre slitage

910593

2021-05-05