Takarmaturer
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKARMATURER, 1-par, 1900-talets mitt, möjligtvis Tyskland, stomme av svartlackerad metall, 8 ljuskällor vardera, både upp- och nedriktat ljus, cylinerformade glaskupor av frostat glas, höjd ca 150, ca 30 cm i dameter
bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej fuktionstestade, SAV garanterar ej funktionen
910663
2021-05-06