Takarmaturer

Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer
Takarmaturer

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TAKARMATURER, 1-par, 1900-talets mitt, möjligtvis Tyskland, stomme av svartlackerad metall, 8 ljuskällor vardera, både upp- och nedriktat ljus, cylinerformade glaskupor av frostat glas, höjd ca 150, ca 30 cm i dameter

bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej fuktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

910663

2021-05-06