Gallerskål Kina

Gallerskål Kina
Gallerskål Kina
Gallerskål Kina
Gallerskål Kina
Gallerskål Kina
Gallerskål Kina

Klubbat för:

2 200 SEK

2 000 SEK

GALLERSKÅL med FAT, Kina, 1800/1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd (med fat) ca 13, längd 29 cm

Ett nagg på fatet, smärre slitage

910683

2021-05-06