Sengustavianska glas 9 delar

Sengustavianska glas 9 delar
Sengustavianska glas 9 delar
Sengustavianska glas 9 delar
Sengustavianska glas 9 delar
Sengustavianska glas 9 delar
Sengustavianska glas 9 delar

Klubbat för:

3 000 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

SELTERGLAS samt karaffer, 7+2, 1800-tal, Sverige, sengustavianska, graverad dekor med stjärnor kottar och girlander, höjd mellan 9-25 cm

Kuntoraportti

Mindre kantnagg förekommer, smärre beläggning i karaffer

910732

Päivämäärä:

2021-05-02