Ljuskrona Oscariansk
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, oscariansk, för åtta ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 85, diameter 48 cm
En manschett skadad, smärre nagg
910764
2021-05-04