Ljuskrona Oscariansk

Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk
Ljuskrona Oscariansk

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets slut, oscariansk, för åtta ljus, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 85, diameter 48 cm

En manschett skadad, smärre nagg

910764

2021-05-04