Skekfat tallrikar England
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
STEKFAT, TALLRIKAR, 1+4 dlr, porslin, England, 1847, blomsterdekor i underglasyrblått och överglasyr, stekfatet 60x40, tallrikarnas diameter ca 26 cm
Mindre krackelyr, mindre glasyrnagg förekommer
910786
2021-05-02