Allmogeskåp Hälsingland
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALLMOGESKÅP, 1800-talets början, Hälsingland, bemålad, invändiga hyllplan, höjd ca 150, 114x50 cm
Möjligen överdelen till ett ursprungligt tvådelat skåp.
Senare bemålning, kompletterad, renoverad, hål, skador, en sida utan list och omålad
910809
2021-05-02