Parti silver

Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver
Parti silver

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

PARTI SILVER, 6 delar, 1800-tal respektive 1900-tal, bägare, Bernhard Hertz Aktiebolaget, Stockholm, 1908, skål på kulfötter, GAB, Stockholm, 1929, 4 matskedar, 1800-tal, längd 12- 22,5 cm, total vikt 712 gram.

Bruksslitage, gravyr, bägare med bucklor.

910924

2021-05-09