Skål på fot
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL PÅ FOT, silver, Stockholm 1911, förgylld, reliefdekor av frukter samt pärlstavsdekor, vågad kant upptill och nedtill, höjd 16 cm, diameter 18,5 cm, vikt ca 332 g
Något bruksslitage efter ålder.
910925
2021-05-09