Skål på fot

Skål på fot
Skål på fot
Skål på fot
Skål på fot
Skål på fot
Skål på fot

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅL PÅ FOT, silver, Stockholm 1911, förgylld, reliefdekor av frukter samt pärlstavsdekor, vågad kant upptill och nedtill, höjd 16 cm, diameter 18,5 cm, vikt ca 332 g

Något bruksslitage efter ålder.

910925

2021-05-09