Vaser silver Sverige

Vaser silver Sverige
Vaser silver Sverige
Vaser silver Sverige
Vaser silver Sverige
Vaser silver Sverige
Vaser silver Sverige

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VASER, 3 st, silver, 2 vaser GAB, Stockholm, 1923 respektive 1952, vas, K. Andersson, Stockholm, 1927, höjd 10,5-16 cm, vikt 437 g

Bruksslitage, två av dem med gravyr, en med bucklor kring fotringen.

910936

2021-05-09