Byrå sengustaviansk stil 1800-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BYRÅ, sengustaviansk stil, 1800-tal, mahognyfanerad, mässingsbeslag, avfasade kannelserade hörn, stenskiva med fossil, längd 83, djup 44,5, höjd 79 cm

Åldersrelaterat skick med fanerskador och lagningar, nagg, mindre listdelar saknas, mindre kompletteringar

911003

2021-05-08