Petter Adolf Sjöberg ljusstakar 1 par
Klubbat för:
9 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PETTER ADOLF SJÖBERG (verksam 1798-1833), ljusstakar, silver, Stockholm 1807, sengustavianska, fyllda, kolonnformade skaft, fotplatta med nollgaller, på kulfötter, höjd 18-19 cm
Säljes till förmån för Cancerfonden
En ljusmanchett saknas, bucklor, slitage
911331
2021-05-03