Matservis Gustavsberg
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GUSTAVSBERG, matservis, 1900-talets mitt, porslin, korgmönstrat brätte, bestående av 11 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 desserttallrikar, såsskål, 1+2 uppläggningsfat, 2+2 skålar
Gulddekor m smärre slitage, en medföljande mattallrik med kantnagg, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma
911357
2021-05-03