Matservis Gustavsberg

Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg
Matservis Gustavsberg

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GUSTAVSBERG, matservis, 1900-talets mitt, porslin, korgmönstrat brätte, bestående av 11 djupa tallrikar, 12 mattallrikar, 12 assietter, 12 desserttallrikar, såsskål, 1+2 uppläggningsfat, 2+2 skålar

Gulddekor m smärre slitage, en medföljande mattallrik med kantnagg, någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma

911357

2021-05-03