Bärnsten ca 3.3 kg
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BÄRNSTEN CA 3.3 KG, obearbetad, bruna och orangea toner, yta delvis opak, längd ca 27 cm, djup ca 17 cm, höjd ca 12 cm
Naggar och ytliga sprickor förekommer.
Ej angiven geografisk proveniens.
911385
2021-05-09