Georg Friedrich Schmidt etsning
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GEORG FRIEDRICH SCHMIDT (1712-1775): efter Giovanni Battista Tiepolo (1696-1770): Motiv från Commedia dell´arte, gammal kunglig samlarstämpel samt stämpel "Königl. Sächs Kupferstichkabinet" a tergo, etsning, plåtmått ca 21,5x23,5, bladmått 25x27 cm
PROVENIENS: Lars Lundins samling
Fläck i nedre marginalen, oramad, i passepartout
911387
2021-05-06