Georg Friedrich Schmidt etsning

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GEORG FRIEDRICH SCHMIDT (1712-1775): efter Giovanni Battista Tiepolo (1696-1770): Motiv från Commedia dell´arte, gammal kunglig samlarstämpel samt stämpel "Königl. Sächs Kupferstichkabinet" a tergo, etsning, plåtmått ca 21,5x23,5, bladmått 25x27 cm

PROVENIENS: Lars Lundins samling

Fläck i nedre marginalen, oramad, i passepartout

911387

2021-05-06