Vaser Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS samt KANNA, 2 dlr, Kina, 1700-1900-tal, figural dekor i underglasyrblått, höjd ca 26-28 cm
Omfattande skador samt lagningar på kannan, några nagg upptill på vasen, bruks och åldersrelaterat slitage
911485
2021-05-06