Assietter Kina 1800-tal

Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal
Assietter Kina 1800-tal

Klubbat för:

350 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

ASSIETTER, 4 st., porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, glaserade i järnoxid, diameter ca 17 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage

911639

2021-05-06