Taburett gustaviansk stil
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TABURETT, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft, mörkbetsat samt lackerat trä, stoppad sits, klädd med lejongult satinvävt tyg, längd 50, bredd 38, höjd ca 48.
Något bruksslitage, senare klädsel och stoppning.
911676
2021-05-16