Värja

Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja
Värja

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

VÄRJA, svensk, 1800-talets början, för infanteriofficer, tveeggad graverad klinga med spår av förgylllning, förgyllt mässingsfäste med fällbar inre parerplåt och kannelerad knapp, kavellindning av tvinnad mässingstråd, längd ca 94 cm

Ingår i specialauktion Vapen

911717

2021-05-30