Skåp 1700-tal

Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal
Skåp 1700-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SKÅP, 1700-talets andra hälft, gustavianskt, 2-delat, brutet krön, nederdel med lådor, dörrar och lådfronter med räfflor, inredning med hyllplan samt skedhylla, höjd ca 180, 110x36 cm

Nyckel finns

Senare underrede, listdel saknas, senare bemålning

911789

2021-05-04