Edition Argent Samling Julskedar
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
4 500 SEK
ANTON MICHELSEN, julskedar, 18 st, sterlingsilver/förgyllt sterlingsilver, emaljdekor, Anton Michelsen, Danmark, 1950-tal, 1960-tal och 1970-tal, (längd ca 15 cm,) design bl. a Björn Wiinblad, Else Alfelt (sked och gaffel), vikt ca 808 gram.
911859
2021-05-23