Edition Argent Samling Julskedar

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

4 500 SEK

ANTON MICHELSEN, julskedar, 18 st, sterlingsilver/förgyllt sterlingsilver, emaljdekor, Anton Michelsen, Danmark, 1950-tal, 1960-tal och 1970-tal, (längd ca 15 cm,) design bl. a Björn Wiinblad, Else Alfelt (sked och gaffel), vikt ca 808 gram.

911859

2021-05-23