Mönsterblad
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FÖRENINGEN FÖR SVENSK HEMSLÖJD, mösterblad, 11 st, 1900-talets mitt, kartong 1, 2, 4-6, 10-15, bl a mönster bestående av mattor, handarbetsmodeller, sängöverkast, yllevävnade, linnevävnader, broderier, medföljande ILONA IALAVA "Handarbeten för Hemmet II"
Ej genomgångna, brukslitage, smärre fläckar, ett kartonnage med skador (Ilona Ialava)
911882
2021-05-04