Hänge/brosch kedja guld
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BROSCH, ca 22 k guld, emalj, föreställande en prinsessa med krona, framtill med dekor av rosenslipad diamant, Österrike-Ungern, Wien 1800-talets senare del, diameter 2,8 cm, vikt ca 7,6 g
Emalj med repor, troligen även en medaljong med gömma dock saknas bakstycke
911962
2021-05-07