Hänge/brosch kedja guld

Hänge/brosch kedja guld
Hänge/brosch kedja guld
Hänge/brosch kedja guld
Hänge/brosch kedja guld
Hänge/brosch kedja guld
Hänge/brosch kedja guld

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

BROSCH, ca 22 k guld, emalj, föreställande en prinsessa med krona, framtill med dekor av rosenslipad diamant, Österrike-Ungern, Wien 1800-talets senare del, diameter 2,8 cm, vikt ca 7,6 g

Emalj med repor, troligen även en medaljong med gömma dock saknas bakstycke

911962

2021-05-07