Lockskål Björn Wiinblad

Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad
Lockskål Björn Wiinblad

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKSKÅL, Björn Wiinblad (1918-2006), signerad och daterad Björn Viinblad -74, glaserad keramik, skål i form av ett ansikte, lock i form av toppig hatt, höjd ca 21 cm.

912019

2021-05-04