Sidobord ca 1940-tal, Bodafors

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SIDOBORD, ca 1940-talet, Bodafors, rund skiva i teaklaminat, benställning i ljust lövträ, märkt Bodafors, möjligtvis Axel Larsson, höjd ca 50,5 cm, diameter ca 40 cm.

Bruks och åldersrelaterat slitage, avskavningar samt jack. Patina, kompletterad senare limning vid benställning.

912188

2021-05-09