matgrupp i gustaviansk stil
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATGRUPP, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 7 dlr, bestående av 1 matbord samt två iläggsskivor á 50 cm, 6 stolar med löstagbara sitsar, skuren dekor vid ryggbricka, höjd på bordet ca 77. diameter 128, sitthöjd på stolarna ca 45 cm
Bruksslitage, ställvis kraftigt med flagnad färg samt missfärgningar
912263
2021-05-09