matgrupp i gustaviansk stil

matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil
matgrupp i gustaviansk stil

Klubbat för:

500 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

MATGRUPP, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, 7 dlr, bestående av 1 matbord samt två iläggsskivor á 50 cm, 6 stolar med löstagbara sitsar, skuren dekor vid ryggbricka, höjd på bordet ca 77. diameter 128, sitthöjd på stolarna ca 45 cm

Kuntoraportti

Bruksslitage, ställvis kraftigt med flagnad färg samt missfärgningar

912263

Päivämäärä:

2021-05-09