Josef Frank teservis
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOSEF FRANK, tenn, teservis 4 dlr, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1948, bestående av: tekanna, gräddkanna, sockerskål och karaff, handtag och knoppar av trä, stämplade med änglamärket SVENSKT TENN STOCKHOLM, höjd 7-14 cm
Slitage, märken på handtagen, repor
912374
2021-05-06