Carl Malmsten
Klubbat för:
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL MALMSTEN, matgrupp 11 delar, bestående av bord, 6 karmstolar, 4 stola4, teak, bord brickmärkt: Formgivare Prof. Carl Malmsten, Tillverkare: Bröd.Janssons.Möbelfabr. Skillingaryd, textilklädsel, bordets höjd ca 76, 210x100 c, sitthöjd ca 45-47 cm,
PROVENIENS:
Beställt av HSB:s styrelse i Jönköping under 1960-talets början
912425
2021-05-05