Carl Malmsten

Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten
Carl Malmsten

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARL MALMSTEN, matgrupp 11 delar, bestående av bord, 6 karmstolar, 4 stola4, teak, bord brickmärkt: Formgivare Prof. Carl Malmsten, Tillverkare: Bröd.Janssons.Möbelfabr. Skillingaryd, textilklädsel, bordets höjd ca 76, 210x100 c, sitthöjd ca 45-47 cm,

PROVENIENS:
Beställt av HSB:s styrelse i Jönköping under 1960-talets början

912425

2021-05-05