Brosch hänge örhängen
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RINGAR, 2 st., silver / sterlingsilver, Isaac Cohen, toppig ametist, Stockholm 1967 resp. Peter von Post, Stockholm 1973, ringstorlekar ca 15,5 resp. 17 mm (den senare med öppen ringskena), HÄNGE, KEDJA, ÖRHÄNGEN, BROSCH, silver, med ametister, brosch stämplad Victor Jansson Guldvaru, Lindesberg 1968
Ringens ametist med slitage
912458
2021-05-10