Brosch hänge örhängen

Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen
Brosch hänge örhängen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RINGAR, 2 st., silver / sterlingsilver, Isaac Cohen, toppig ametist, Stockholm 1967 resp. Peter von Post, Stockholm 1973, ringstorlekar ca 15,5 resp. 17 mm (den senare med öppen ringskena), HÄNGE, KEDJA, ÖRHÄNGEN, BROSCH, silver, med ametister, brosch stämplad Victor Jansson Guldvaru, Lindesberg 1968

Ringens ametist med slitage

912458

2021-05-10