Eliel Saarinen stolar 1 par

Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par
Eliel Saarinen stolar 1 par

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ELIEL SAARINEN, "Hannes", karmstolar, 1 par, Finland, Adelta Oy, 1980-tal, fanérade i mahogny, ursprungligen formgivna 1908, skyltmärkta, sits i präglat läder, sitthöjd 44, höjd 80 cm

Bruksslitage, repor

912486

2021-05-05