Bengt Orup Stripe

Bengt Orup Stripe
Bengt Orup Stripe
Bengt Orup Stripe
Bengt Orup Stripe
Bengt Orup Stripe
Bengt Orup Stripe

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

800 SEK

BENGT ORUP, "Stripe", 2 dlr, Johansfors Glasbruk, 1900-talets mitt, bestående av 1 ishink samt 1 karaff, höjd på karaff 28, ishinken ca 11,5 cm

Bruksslitage, karaffen med liten avslag vid insidan av locket

912513

2021-05-10