Stengods

Stengods
Stengods
Stengods
Stengods
Stengods
Stengods
Stengods
Stengods

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

STENGODS, 4 dlr, Rörstrand samt Upsala Ekeby, bestående av 1 vas samt 1 fat, Drejargruppen, Rörstrand 1970-tal, signerade undertill, polykromt glaserade, 2 vaser, "Moske", Mari Simulsson, Upsala Ekeby, 1960-tal, höjd på vaser UE ca 19, diameter på fat 33, höjd på vasen från drejargruppen ca 18,5 cm

Bruksslitage

912517

2021-05-10