Sven Palmqvist ravenna skål

Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål
Sven Palmqvist ravenna skål

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SVEN PALMQVIST (1906-1984): skål, "Ravenna", Orrefors 1953, dekor av ovaler i blått mot röd fond, signerad Sven Palmqvist Ravenna nr 343 Orrefors, höjd 10, 22x12 cm

Nagg i skålens övrekant

912627

2021-05-06