Sven Palmqvist ravenna skål
Klubbat för:
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SVEN PALMQVIST (1906-1984): skål, "Ravenna", Orrefors 1953, dekor av ovaler i blått mot röd fond, signerad Sven Palmqvist Ravenna nr 343 Orrefors, höjd 10, 22x12 cm
Nagg i skålens övrekant
912627
2021-05-06