Roberto Matta färgetsning

Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Un pourquoi final", 1973, signerad och numrerad 20/100, färgetsning, bladmått ca 55x73 cm

LITTERATUR: Sabatier 329

Zustandsbeschreibung

Oramad, gulnader

912674

2021-05-05