Roberto Matta färgetsning

Roberto Matta färgetsning
Roberto Matta färgetsning

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Les Oh! Tomobiles, planche 1", 1972, signerad och numrerad 41/100, färgetsning på japanpapper, bladmått ca 51x65 cm

LITTERATUR: Sabatier 305, Ferrari 60

Oramad

912681

2021-05-05